Personnel

Sanna Lauslahti

Managing Director

Tel. +358 50 512 2380

sanna.lauslahti@pif.fi

Edistämme terveyttä ja hyvinvointia sekä vauhditamme kasvua innovaatioilla, tutkimuksella ja terveydenhuollon uusilla ratkaisuilla.

Petra Tirkkonen

Director, Communications, Sustainability and Public Affairs

Tel. +358 45 120 4058

petra.tirkkonen@pif.fi

Tiina Aitlahti

Director, Pharmaceutical care and services

Tel. +358 50 347 7917

tiina.aitlahti@pif.fi

Nadia Tamminen

Director, Research and Innovations

Tel. +358 40 748 4373

nadia.tamminen@pif.fi

Mia Bengtström

Senior Advisor

Tel. +358 40 544 5858

mia.bengtstrom@pif.fi

Laura Labart

Senior Advisor

Tel. +358 40 747 7620

laura.labart@pif.fi

Jaakko Laurila

Senior Advisor

Tel. +358 40 776 3031

jaakko.laurila@pif.fi

Suvi Mäklin

Senior Advisor

Tel. +358 44 5676 920

suvi.maklin@pif.fi

Mari Sirviö

Senior Advisor

Tel. +358 40 848 2296

mari.sirvio@laaketeollisuus.fi

Riitta Mäntylä

Executive Assistant

Tel. +358 40 513 5880

riitta.mantyla@pif.fi

Suvi Rasimus

Legal Counsel

Tel. +358 50 572 8048

suvi.rasimus@pif.fi

Taina Tummavuori

Manager, Finance and Administration

Tel. +358 400 0942 343

taina.tummavuori@pif.fi

Tarja Udd

Assistant

Tel. +358 40 840 3070

tarja.udd@pif.fi

Emma Hannonen

Senior Advisor (on parental leave)

Tel. +358 50 574 0736

emma.hannonen@pif.fi

Photo: Anna Dammert